Ansatte Aschehoug

Her finner du alle oss som jobber i Aschehoug forlag. Er du usikker på hvem du skal kontakte, kan du sende en e-post til epost@aschehoug.no

 

Litteratur

Undervisning

Konsernledelsen

 

Kari-Anne Haugen

Visekonsernsjef

kari.anne.haugen@aschehoug.no
Mobil: 90794174

 

Tone Krohn Clausen

Direktør for strategi, forretningsutvikling og virksomhetsstyring

tone.krohn.clausen@aschehoug.no
Telefon: 932 79 409

 

Mads Nygaard

Forlegger og konsernsjef

mads.nygaard@aschehoug.no

 

Åse Ryvarden

Forlagsdirektør Litteratur

ase.ryvarden@aschehoug.no

 

Ketil Stadskleiv

Teknologisjef

ketil.stadskleiv@aschehoug.no
Mobil: 959 47 130

 

Åse Tharaldsen

Direktør økonomi og finans

ase.tharaldsen@aschehoug.no
Mobil: 411 22 015


Administrasjonen

 

Grethe Bardalen

Personal- og adm.sjef

grethe.bardalen@aschehoug.no
Mobil: 91786825

 

Stian Brækkan

Bestyrer Drammensveien 99

stian.brakkan@aschehoug.no
Mobil: +4793201699

 

Tom Dagestad

Vaktmester

tom.dagestad@aschehoug.no
Mobil: 91705309

 

Lill-Jorun Elvestad

Resepsjonist

resepsjon@aschehoug.no
Telefon: 22400400

 

Anne Dahl Gulbrandsen

PA for Mads Nygaard / Personalkonsulent

anne.dahl.gulbrandsen@aschehoug.no
Mobil: 92016350

 

 

Asle Rødfjell

Servicemedarbeider

asle.rodfjell@aschehoug.no
Mobil: 97774240

 

Øyvind Svinndal

Kantineleder

oyvind.svinndal@aschehoug.no
Telefon: 95867393

 

Kent Are Reksen

Kokk

 

 

 


Økonomi / Regnskap

 

Evy Auflem Holt

Regnskapskonsulent

evy.auflem.holt@aschehoug.no

 

Susanna Danielsen Nasrala

Konsernregnskapssjef

susanna.nasrala@aschehoug.no
Telefon: 95260178

 

 

Anne-Marthe Fjeldstad

Regnskapskonsulent

anne-marthe.fjeldstad@aschehoug.no
Mobil: 483 22 788

 

Tommy Gundelsby

Controller Utdanning

tommy.gundelsby@aschehoug.no
Mobil: 99601252

 

Renate Haug

Regnskapskonsulent

renate.haug@aschehoug.no
Mobil: 930 08 754

 

Karin Hønsen

Regnskapskonsulent

karin.honsen@aschehoug.no
Mobil: 45863214

 

Marianne Pedersen

Regnskapskonsulent

marianne.pedersen@aschehoug.no

 

Hilde Melbye Sletten

Regnskapskonsulent

hilde.sletten.melbye@aschehoug.no

 

Lisa Weines

Regnskapskonsulent

lisa.weines@aschehoug.no
Mobil: 40644859


IT-avdelingen

 

Sissel Bleivik

IT-sjef

sissel.bleivik@aschehoug.no
 

 

Merethe Bognar

IT-konsulent

merethe.bognar@aschehoug.no
 

 

Torodd Tønne

Systemsjef

torodd.tonne@aschehoug.no


Salgsavdelingen

 

Kjersti Myre

Salgssjef Aschehoug Litteratur

kjersti.myre@aschehoug.no
Mobil: 92641649

 

Thomas Bertram Nilsen

Digital konsulent

thomas.nilsen@aschehoug.no
Mobil: 91590404

 

Bjørg Anette Ringstad

Markedskoordinator

bjorg.ringstad@aschehoug.no
Mobil: 95191968

 

Per Henning Braathen Gaardbo

Salgskoordinator

per.henning.braathen@aschehoug.no
Mobil: 90955729

 

Asbjørg Engebø Rystad

Kjedeansvarlig

asbjorg.engeborystad@aschehoug.no
Mobil: 47400289

 

Odd Martin Karlsen

Kjedeansvarlig

odd.martin.karlsen@aschehoug.no
Mobil: 99441692

 

Stine Friis Hals

Digital konsulent

Stine.Friis.Hals@aschehoug.no
Mobil: 91311074

 

Siv Kvarekvål

Kommunikasjonsansvarlig nye kanaler

Siv.Kvarekval@aschehoug.no
Mobil: 91307750


Pressekontakter

 

Mona Ek

Kommunikasjonssjef og ansvarlig Sakprosa

mona.ek@aschehoug.no
Mobil: 97732170

 

Vegard Bye

Kommunikasjonsansvarlig skjønnlitteratur

vegard.bye@aschehoug.no
Mobil: 41688025

 

Cathrine Nilssen

Kommunikasjonsansvarlig barn og ungdom

cathrine.nilssen@aschehoug.no
Mobil: 99267713


Skjønnlitteratur

 

Vegard Bye

Kommunikasjonsansvarlig skjønnlitteratur

vegard.bye@aschehoug.no
Mobil: 41688025

 

Mia Bull-Gundersen

Seniorredaktør Norsk

mia.bull.gundersen@aschehoug.no
Mobil: 91575367

 

Nora Campbell

Forlagssjef Skjønnlitteratur

nora.campbell@aschehoug.no
Mobil: 47335474

 

Marius Fossøy Mohaugen

Forlagsredaktør Norsk

marius.fossoy.mohaugen@aschehoug.no

 

Line Noreng Frost

Produksjonsansvarlig

line.noreng.frost@aschehoug.no
Mobil: 91387915

 

Lilly Anne Hove

Produksjonskonsulent

lillyanne.hove@aschehoug.no
Mobil: 95871849

 

Anne Margrethe Hummelsgård Aandahl

Redaktør Backlist

anne.margrethe.h.aandahl@aschehoug.no
Mobil: 95756612

 

Berit Louise M. Kielland

Redaksjonssekretær

berit.louise.kielland@aschehoug.no
Mobil: 93631102

 

Christian Kjelstrup

Redaktør for Samtiden

christian.kjelstrup@aschehoug.no
Mobil: 91115544

 

Jon Krog Pedersen

Forlagsredaktør Norsk

jon.krog.pedersen@aschehoug.no

 

Gunn Reinertsen

Sjefsredaktør Oversatt

gunn.reinertsen@aschehoug.no
Mobil: 97664471

 

Hilde Rød-Larsen

Forlagsredaktør Oversatt

hilde.rod-larsen@aschehoug.no
Mobil: 97101478

 

Vidar Strøm Fallrø

Utviklingsredaktør

vidar.strom.fallro@aschehoug.no
Mobil: 47815893

 

Benedicte Treider

Forlagsredaktør Norsk

benedicte.treider@aschehoug.no
Mobil: 41612888

 

 

Synnøve Tresselt

Forlagsredaktør Oversatt

synnove.tresselt@aschehoug.no
Mobil: 47646577


Barn og ungdom

 

Vibeke Kjærstad Engen

Backlistredaktør

vibeke.kjarstad.engen@aschehoug.no
Mobil: 97650218

 

Sverre Henmo

Forlagssjef

sverre.henmo@aschehoug.no
Mobil: 99335251

 

Lisa Nagel

Forlagsredaktør

lisa.nagel@aschehoug.no
Mobil: 93431270

 

Cathrine Nilssen

Kommunikasjonsansvarlig barn og ungdom

cathrine.nilssen@aschehoug.no
Mobil: 99267713

 

Mari Retvedt Røed

Forlagsredaktør

 

 

Johanne Askeland Røthing

Forlagsredaktør

johanne.askeland.rothing@aschehoug.no
Mobil: 99544462

 

Mari Skjolden Skau

Forlagsredaktør

mari.skjolden.skau@aschehoug.no
Mobil: +47 920 63 621


Sakprosa

 

Harald Engelstad

Sjefredaktør Sakprosa

harald.engelstad@aschehoug.no
Mobil: 92859389

 

Iris Furu

Forlagsredaktør sakprosa

iris.furu@aschehoug.no

 

Nazneen Khan-Østrem

Forlagsredaktør Sakprosa

nazneen.khan.ostrem@aschehoug.no
Mobil: 90575383

 

Sirikit Lockert

Forlagsredaktør Sakprosa

sirikit.lockert@aschehoug.no
Mobil: 95052764

 

Jan Swensson

Forlagssjef Sakprosa

jan.swensson@aschehoug.no
Mobil: 97125611


Undervisning Administrasjon

Bente Franck-Sætervoll

Direktør Utdanning

bente.franck-satervoll@aschehoug.no​​​​​​​ 

Arne Fredrik Nilsen

Redaksjonssjef

arne.fredrik.nilsen@aschehoug.no
Mobil: 97606218

Mona Solnes

Forlagssjef

mona.solnes@aschehoug.no 


Undervisning Digital Utvikling

 

Christian Calmeyer

Digital konsulent

christian.calmeyer@aschehoug.no
Mobil: 46631564

 

Ellef Fange Gjelstad

Utviklings- og innovasjonssjef

ellef.fange.gjelstad@aschehoug.no
Mobil: 95165617

 

Christoffer Glosli

Konsept- og innholdsrådgiver

christoffer.glosli@aschehoug.no
Mobil: 92628300

 

Christina Hill

UX-ansvarlig

christina.hill@aschehoug.no
Mobil: 92803964

Magnus Indregard

Leder digital utvikling

magnus.indregard@aschehoug.no
Mobil: 40222542

 

Kai Lützenkirchen

Digital redaktør

kai.lutzenkirchen@aschehoug.no
Mobil: 

 

Bente Martinsen

Applikasjonsforvalter

bente.martinsen@aschehoug.no
Mobil: 41437578

Kristine Nøklestad

Prosjektleder

kristine.noklestad@aschehoug.no
Mobil: 46416008

Marte Patel

 

Produktutviklingssjef
I permisjon til 24.09.2020

marte.patel@aschehoug.no
Mobil: 97691317
 

Rolf O. Simonsen

Webdesigner

rolf.simonsen@aschehoug.no
Mobil: 46443426

Tore Stavlund

Konsept- og innholdsrådgiver

Tore.Stavlund@aschehoug.no
Mobil: 92018318

Svanevik, Martine

Konsept- og innholdsrådgiver

martine.svanevik@aschehoug.no
Mobil: 94295355


Undervisning Fremmedspråk

 

Mads Conradi

Forlagsredaktør

mads.conradi@aschehoug.no
 

 

Siri Daasvand

Forlagsredaktør

siri.daasvand@aschehoug.no
Mobil: 46629761

 

Marianne Eik

Forlagsredaktør

marianne.eik@aschehoug.no
Mobil: 46625021

 

Ingun Holøyen

Forlagsredaktør

ingun.holoyen@aschehoug.no
 

 

Astrid Kleiveland

Redaksjonsleder fremmedspråk

astrid.kleiveland@aschehoug.no
Mobil: 93015978

 

Hege Ludvigsen

Driftskonsulent

Utviklingsredaktør fremmedspråk
Mobil: 45021774

 

 

Kari Ryan

Forlagsredaktør

kari.ryan@aschehoug.no
 

Kai Swensen

Forlagsredaktør

kai.swensen@aschehoug.no
Mobil: 45395057

 

Julie Casoli Uvsløkk

Forlagsredaktør

julie.uvslokk@aschehoug.no
 


Undervisning- Marked og salg

 

Katrine Kristoffersen Ajer

Digitalpedagog

katrine.ajer@aschehoug.no

 

Sverre B Blixrud

Kundeansvarlig

sverre.blixrud@aschehoug.no
Mobil: 91325903

 

 

Annelen Brastad

Kommunikasjonskonsulent

annelen.brastad@aschehoug.no


Siv Astri Nilsen Fjørtoft

Kommunikasjonskonsulent

siv.fjortoft@aschehoug.no
Mobil: 92668790

 

Ken Gamst

Salgssjef

ken.gamst@aschehoug.no

 

Madeleine Bernstein Harris

Salgs - og kundekonsulent

madeleine.harris@aschehoug.no
Mobil: 40728656

 

Øystein Haugsbø

Kommunikasjonskonsulent

oystein.haugsbo@aschehoug.no
Mobil: 93065640

 

Ann Christin Ludvigsen

Salgs- og kundekonsulent

ann.christin.ludvigsen@aschehoug.no
Mobil: 46506288

Hilde Erika Lund

Markedskonsulent

hilde.lund@aschehoug.no
 

 

Solrun Nesheim

Kundekonsulent

solrun.nesheim@aschehoug.no

 

Liv Berit Normann

Markedssjef

 

liv.berit.normann@aschehoug.no
Mobil: 97760077

 

Elin Skeie

Markedsansvarlig digitale kanaler

 

elin.skeie@aschehoug.no
Mobil: 91544193

 

Anne Smedstad

Digitalpedagog

 

anne.smedstad@aschehoug.no
Mobil: 92401062


Lucy Henshall Aasen

Kommunikasjonskonsulent

lucy.aasen@aschehoug.no


Undervisning Norsk

 

Jannicke Ekenes Asp

Utviklingsredaktør

jannicke.ekenes.asp@aschehoug.no
Mobil: 99047407

 

Ingeborg Berre

Forlagsredaktør

Ingeborg.Berre@aschehoug.no
Mobil: 40608291

 

Sissel Breievne

Forlagsredaktør

sissel.breievne@aschehoug.no
Mobil: 46628995


Linn Victoria Jensen

Forlagsredaktør

linn.victoria.jensen@aschehoug.no
Mobil: 92245563

 

Cecilie Teigen Ranke

Forlagsredaktør

cecilie.t.ranke@aschehoug.no
Mobil: 41207611

 

Irene Brinch Sand

Forlagsredaktør

irene.brinch.sand@aschehoug.no
Mobil: 99366355

 

Gro Schaatun

Redaksjonsleder norsk

gro.schaathun@aschehoug.no
Mobil: 92046767


Undervisning- Produksjon

 

Tora Hommedal Blikås

Produksjonskonsulent

tora.hommedal.blikas@aschehoug.no
Mobil: 92094706

 

Stein Gulbrandsen

Seniorredaktør

stein.gulbrandsen@aschehoug.no
Mobil: 97675275

 

Agnes Aalde Heyerdal

Produksjonskonsulent

agnes.aalde.heyerdahl@aschehoug.no

 

Nina Hovda Johannesen

Bildekoordinator

nina.h.johannesen@aschehoug.no
Mobil: 90873566

 

Tor Kjærstad

Seniorredaktør

tor.kjaerstad@aschehoug.no
Mobil: 95753724

 

Turi Lundeby

Produksjonskonsulent

turi.lundeby@aschehoug.no
Mobil: 46629476

 

Irene Løhre

Produksjonskoordinator digitalbok

irene.lohre@aschehoug.no
Mobil: 90786166

 

Mona Markeng

Produksjonskoordinator

mona.markeng@aschehoug.no
Mobil: 92203208

 

Trude Renate B. Olsen

Produksjonskoordinator

trude.olsen@aschehoug.no
Mobil: 95205990


Niklas Sandberg

Produksjonskonsulent

niklas.sandberg@aschehoug.no
Mobil: 92660029
 

 

Anna Sevje

Rettighetskoordinator

anna.guldvog.sevje@aschehoug.no
Mobil: 46542236

 

Kristian Strømsnes

Produksjonskonsulent

kristian.stromsnes@aschehoug.no
 

Line Lindheim Tøresby
Produksjonskonsulent

line.lindheim.Toresby@aschehoug.no


Undervisning Realfag

 

Tone Bay

Forlagsredaktør

tone.bay@aschehoug.no
Mobil: 46630115

 

Siri Danielsen

Forlagsredaktør

siri.danielsen@aschehoug.no
Mobil: 46630653

 

Cathrine Frydenlund

Forlagsredaktør

cathrine.frydenlund@aschehoug.no
Mobil: 46625021

 

Line Holst

Forlagsredaktør

line.holst@aschehoug.no
Mobil: 95303800

 

Martin Johan Høgholen

Forlagsredaktør

martin.hogholen@aschehoug.no
Mobil: 48220338

 

Kari Kleivdal

Forlagsredaktør

Kari.Kleivdal@aschehoug.no
Mobil: 46630205


Dag-Erik Møller

Redaksjonsleder realfag

dag-erik.moller@aschehoug.no
Mobil: 95290560


Lars Nersveen

Forlagsredaktør

lars.nersveen@aschehoug.no



Rebekka Næss

Forlagsredaktør

rebekka.nass@aschehoug.no

 


Undervisning Samfunnsfag

 

Karine Kjekshus Alstad

Redaksjonsleder

karine.alstad@aschehoug.no
Mobil: 91990973

 

Trond Bøhler

Forlagsredaktør

trond.bohler@aschehoug.no
Mobil: 46623465

 

Ragnhild Dromnes

Forlagsredaktør

ragnhild.dromnes@aschehoug.no
Mobil: 46625824

 

Bjørnar Egeland

Forlagsredaktør

bjornar.egeland@aschehoug.no
Mobil: 45413080

 

Eirin Hoel Hauge

Forlagsredaktør

eirin.h.hauge@aschehoug.no
Mobil: 41689951

 

Line Hordvin

Utviklingsredaktør

line.hordvin@aschehoug.no
Mobil: 92063702

Ida Knapstad

Forlagsredaktør

ida.knapstad@aschehoug.no
Mobil: 977 08 623

 

Karianne Nessen

Forlagsredaktør

karianne.nessen@aschehoug.no
Mobil: 92080038

 

Hege Solheim Ruud

Forlagsredaktør

hege.solheim.ruud@aschehoug.no
 

Siv Sæterbø

Forlagsredaktør

siv.saeterbo@aschehoug.no
Mobil:  99604305

 

Agnetha Thormodsdatter

Forlagsredaktør

agnetha.thormodsdatter@aschehoug.no
Mobil: 97603445